Kanal Tedavisi

DENT ATAKÖY DİŞ POLİKLİNİĞİ

Diş kayıpları artık tarihe karışıyor! Geliştirilmiş kanal tedavisi teknolojileri sayesinde diş kökleriniz artık daha güçlü!

Dişte bulunan sinirler ve damarlar çeşitli sebeplerle canlılıklarını yitirebilirler. Kanallarda bulunan sinirlerin temizlenmesi, dezenfekte edilmesi ve dolgu maddeleri ile doldurulması gerekir. Son yıllarda geliştirilen kanal tedavisi yöntemleri sayesinde dişleri kaybetmeden tedavi etmek mümkündür.

Mutlu ve sağlıklı bir gülümseme için kanal tedavisinden korkmayın, doğru yöntemlerle kaybettiğiniz özgüveni geri kazanın!

İyi yapılmış endodonti tedavilerinde başarı oranı yüksektir. Ancak ağız hijyeninize dikkat etmezseniz dişlerinizde çürükler oluşur ve köklerde yeniden bakteri ve enfeksiyon görülebilir.

Apseli Diş Tedavisi

Zamanında tedavi edilmeyen diş apseleri sağlıklı gülüşünüzü kaybetmenize neden olabilir, endodonti tedavisinde geç kalmayın!

Diş kökleri ve etlerine yayılan apseler müdahale edilmediğinde diş kayıplarına sebep olmaktadır. İlaç tedavisi, dişin kök ucu ve etrafına yapılan uygulamalarla sorun çözülmektedir. Sağlıklı dişler için diş çürüklerinin tedavisi ve ağız bakımı çok önemlidir.

Sağlıksız dişler hasta diş etlerine, hasta diş etleri kötü bir nefese, kötü bir nefes de problemli bir sosyal yaşantıya neden olur. Diş kanal tedavisi uygulamalarından size uygun olanı yaptırın, bu sorunlarla karşılaşmayın.

Retreatment

Başarısız olan kanal tedavileri için sorunun tekrarını önleyen retreatment uygulamalarıyla kalıcı çözümler!

Dişlerdeki enfeksiyonun tam olarak uzaklaştırılamaması ya da tüm kanalların temizlenememesi kanal tedavisi işleminin yenilenmesine neden olur. Bu işleme retreatment denir. Uzman endodonti doktoru tarafından yapılacak tedavilerle sorununuz tekrar etmez ve sağlıkla gülümsersiniz.

Dişlerinize ve ağzınıza iyi bakmanız, kontrollerinizi aksatmamanız retreatment uygulamalarının başarısını arttıracaktır, unutmayın!

Kanal İçi Post Uygulaması

Kanal içi post uygulamaları sayesinde dişlerinize estetik ve fonksiyonel görünümleri geri kazandırılıyor!

Kanal içi post tedavisi, aşırı madde kaybı olan dişlere yapılan dolguların başarısız olmasını engellemek için kanal tedavisinden destek alınarak yapılır. Oldukça güvenilir olan bu yöntemle dişleriniz kaybettikleri fonksiyonlarını ve görünümlerini geri kazanır.

    DOKTORA SORUN?

    Saç ekimi hakkında merak ettiğiniz soruları uzman doktorlarımız cevaplıyor.

    Whatsapp Hattı
    Whatsapp Hattı
    Whatsapp üzerinden randevu alabilirsiniz!